1 milyar seçmenlik iktidar yarışı. Hindistan seçimlerinden renkli kareler

Başbakan Narendra Modi, 13 Mayıs’ta Varanasi’de düzenlenen seçim gezisi sırasında destekçileri selamlıyor.

Kongre Partisi Lideri Rahul Gandhi, 25 Mayıs’ta Yeni Delhi’de oy kullandıktan sonra mürekkepli parmağını basın mensuplarına gösteriyor.

Trinamool Kongresi Parti Lideri ve Batı Bengal Eyaletinin Başbakanı Mamata Banerjee 30 Mayıs’ta Kalküta’da yürüttüğü seçim kampanyasında halkı selamlıyor. Banerjee’nin yanında bulunan kırmızı renkli elbiseli kişi ise Trinamool Parlamento üyesi Mahua Moitra.

13 Mayıs’ta Varanasi’deki kampanya gezisi sırasında Modi halkı selamlıyor.

İktidar’daki BJP destekçileri, Modi’nin Bihar Eyaleti’ndeki Patna’ya gelmesini bekliyor.

13 Mayıs’taki dördüncü seçim aşamasında Keşmir’de kapalı bir pazar yerindeki paramiliter askerler nöbet başında.

25 Mayıs’ta Delhi’nin Jafrabad bölgesinde çekilen bu fotoğrafta görülen polis memuru, seçmenlerden düzgünce sıraya girmelerini istiyor.

31 Mayıs’ta Varanasi’de düzenlenen seçim mitinginde, Hindu mitolojik karakterinin kılığına girmiş bir sanatçı yeteneklerini sergiliyor.

25 Mayıs’ta Yeni Delhi’deki oy verme merkezinde sırasını bekleyen kadın.

Mondi destekçilerinden biri, 9 Mayıs’ta Yeni Delhi’deki BJP kampanya etkinliğinde Modi’ye benzeyen biriyle fotoğraf çekiyor.

Yaşlı bir adam ve karısı, 20 Mayıs’ta Ladakh bölgesinin, yalnızca bir aileye ve beş seçmene ev sahipliği yapan Warshi köyüne oy vermek için yola çıkıyor.

12 Mayıs’ta Tapınak Kasabası olarak da bilinen Varanasi’de Ganj Nehri üzerindeki Ganga Aarti’nin günlük akşam ritüeline tanıklık etmek için teknelere binen bazı Hindu seçmenler ortaya harika bir görüntü çıkartıyor. Modi’nin ışıklı, büyük bir portresi de taraftarları tarafından sergileniyor.

Assam Halk Derneği başkanı Atul Bora, 5 Mayıs’ta Hindistan’ın Assam Eyaleti’ndeki Guwahati kasabasında bisikletle mitinge giden seçmenler böyle fotoğraflandı.

Seçim yetkilileri, 19 Mayıs’ta Batı Bengal şehri Howrah’daki oy verme merkezlerine oy verme makinelerini ulaştırmak için yola çıkıyorlar.

Hindistan Seçim Kurumu tarafından görevlendirilen sandık görevlileri, elektronik oylama makinelerini bambu köprü üzerinden kasabalara ulaştırmaya çalışıyorlar.

Seçim görevlileri ve hamallar, Himaşal Pradeş Eyaleti’nin Chamba bölgesindeki Almi köyünde bulunan bir evin önünden geçerek dağdaki oy verme istasyonuna ulaşmaya çalışıyor. Köydeki seçmen yetkililerin oy verme makinelerini kendilerine ulaştırmasını dört gözle bekliyor.

Seçim yetkilileri, 18 Nisan’da Rajasthan Eyaleti sınırlarında bulunan Jaipur’da oy verme makineleri hakkında bilgilendirmede bulunuyorlar.

Hindistanlı kadınlar seçme haklarını kullanmak için 19 Nisan’da Jaipur’da oy verme merkezinde sırada bekliyorlar.

Keşmirli kadınlar, adaylarını Srinagar’ın eteklerindeki bir seçim merkezinin önünde asılı olan listede ararken…

Batı Bengal bölgesinde bir kadın oy vermeden önce parmağını işaretletiyor.

Burka giymiş bir kadın, 19 Nisan’da kuzeydeki Uttar Pradesh Eyaleti’ndeki Kairana’da oy verdikten sonra mürekkepli parmağıyla poz veriyor.

Seçmenler 7 Mayıs’ta kuzeydoğudaki Bihar Eyaleti’ndeki Khagaria’da sıralarının gelmesini bekliyor.

23 Nisan’da, Bengaluru’daki Baş Seçim Görevlisi Ofisinde’ki medya izleme odasının görünümü.

İktidardaki Bharatiya Janata Partisi’nin (BJP) destekçileri tarafından 1 Mayıs’ta, Yeni Delhi’de düzenlenen Modi mitinginden bir görüntü.

Modi destekçilerinin coşkusu, 15 Mayıs’ta Mumbai’de düzenlenen seçim mitinginde böyle ölümsüzleştirilmiş.

7 Mayıs’ta Guwahati’de oylarını kullandıktan sonra mürekkepli parmaklarıyla fotoğraf çektiren seçmenlerin mutluluğu yüzlerine yansıyor.

20 Mayıs’ta Warshi Köyündeki oy verme merkezinin önünde bir kadın mürekkepli parmağını gösteriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x